instrukcje/ozonator OZONATOR/INSTRUKCJE / Samoobsługowe myjnie samochodowe - Xcarwash - Radom

OZONATOR INSTRUKCJA OBSŁUGI

OZONATOR - USUWA Z WNĘTRZA POJAZDU WIRUSY, GRZYBY I BAKTERIE ORAZ BRZYDKIE ZAPACHY

Instrukcja:

 1. Weź wężyk plastikowy z dyszą/końcówką
 2. Zaczep uchwyt o górną krawędź szyby i ją domknij
 3. Uruchom system wentylacji/klimatyzacji na pełną moc
 4. Zablokuj dopływ powietrza z zewnątrz/ustaw obieg zamknięty
 5. Wysiądź z pojazdu
 6. Uruchom urządzenie wrzucając monetę
 7. Wyświetlacz OZONATORA pokazuje czas emisji gazu
 8. Dozwolony czas emisji gazu roboczego wynosi 15 min.

Po zakończeniu emisji gazu:

 1. Otwórz drzwi, opuść szybę i wyjmij wężyk, odłóż go na urządzenie
 2. Otwórz pozostałe drzwi samochodu
 3. Uwaga! STĘŻONY OZON JEST SZKODLIWY DLA ZDROWIA!
 4. Przewietrz ozonowane wnętrze przez co najmniej 15 min.
 5. Na twoje życzenie pracownik obsługi sprawdzi stężenie gazu w pojeździe
 6. Pojazd jest gotowy do dalszej eksploatacji

SZEROKIEJ DROGI BEZ WIRUSÓW, GRZYBÓW, BAKTERII I UCZULEŃ

OPIS DZIAŁANIA UZĄDZENIA

OZONATOR usuwa z wnętrz pojazdów wszelkie drobnoustroje, grzyby, wirusy i bakterie a także przykre zapachy, będące np. wynikiem procesów gnilnych.

OZONATOR przepuszcza powietrze w strefie intensywnych wyładowań elektrycznych o napięciu powyżej 2000 Volt powodując powstawanie cząstek O3, które następnie są wpompowywane do wnętrza pojazdu. Cząsteczki O3 są nietrwale i po około 15-20 minutach redukują się samodzielnie do formy pierwotnej tzn. O2. W warunkach naturalnych ozon jest niebieskim gazem, o większej gęstości od powietrza lecz ze względu na niestabilność chemiczną występuje tylko w górnych warstwach atmosfery i spełnia role pochłaniacza promieniowani UV/B szkodliwego dla człowieka.

DLACZEGO OZON O3?

O3 jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze, około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru, wykazuje już w stężeniu ok. 13 μg/dm3. Ze względu na swoje silne własności utleniające (potencjał oksydacyjno-redukcyjny równy 2.07 V) ma zastosowanie w niszczeniu między innymi bakterii, wirusów oraz grzybów i ich przetrwalników. Ponadto utlenia związki organiczne dezynfekując zawierające je płyny (ciecze, gazy). Ozon utlenia również rozpuszczone związki nieorganiczne (przemysł półprzewodników, ozonowanie wody pitnej).

UWAGI BEZPIECZEŃSTWA

 • Ozon jest gazem drażniącym, powodującym uszkodzenie błon biologicznych.
 • Po dostaniu się do komórek może hamować działanie ich enzymów, wstrzymując oddychanie wewnątrzkomórkowe.
 • Pierwszymi objawami podrażnienia ozonem w stężeniach 0,2 mg/m³ są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy.
 • W stężeniach 9–20 mg/m³ może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, przyspieszenia tętna i śmiertelnego obrzęku płuc.
 • Najwyższe dopuszczalne stężenie ozonu w miejscu pracy wynosi 0,1 mg/m³ (według PN–Z–04007–2:1994 NDS wynosi 0,15 mg/m³)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

wpisz
numer
telefonu

- Zapoznałam/em się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa moich danych osobowych i wyrażam zgodę na ich przetwarzanie w celach marketingowych przez X-carwash. Wiem, że podanie danych osobowych jest dobrowolne oraz zostałem poinformowany, że mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania ich, a także prawo do sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych (w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE)."