poradnik-mycia/stanowisko-z-pianownica-poradnik-mycia STANOWISKO Z PIANOWNICĄ/PORADNIK MYCIA / Samoobsługowe myjnie samochodowe - Xcarwash - Radom

STANOWISKO Z PIANOWNICĄ PORADNIK MYCIA

PIANOWNICA PORADNIK - JAK KORZYSTAĆ

W każdym z naszych punktów znajdują się stanowiska z pianownicą. Są to stanowiska przeznaczone wyłącznie do mycia bezdotykowego, na których nie znajdziemy szczotki. Proces mycia składający się z 5-programów zaczynamy od programu pierwszego, czyli PIANOWNICY - zgodnie z instrukcją.

Zalecaną, efektywną, a zarazem najoszczędniejszą metodą jest jednorazowe umieszczenie w maszynie 1, 2 zł lub 1, 2 punkty dla korzystających z karty (kwota uzależniona jest od gabarytów samochodu). Taka kwota powinna w zupełności wystarczać na skorzystanie z programu pierwszego (PIANOWNICY).

 

 1. Uruchamiamy maszynę przyciskiem z nr 1 (PIANOWNICA) znajdującym się na panelu sterującym, podnosimy pistolet pianownicy ZNAJDUJĄCY SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE panelu, naciskamy spust i z odległości ok. 50-70cm nanosimy pianę na cały samochód (gęsta piana powinna pojawić się w pistolecie po ok.5 sek. od naciśnięcia spustu).

  Po naniesieniu piany na samochód zalecamy odczekać od 1 do 4 minut (w zależność od rodzaju i intensywności zabrudzenia).

  (Jeżeli w danym momencie mamy do wykorzystania jeszcze kilka kredytów, bo przed rozpoczęciem mycia uzupełniliśmy maszynę większą kwotą, niż była zalecana, warto skorzystać z przycisku STOP. Naciśnięcie tego przycisku spowoduje 3-krotne wydłużenie czasu pracy maszyny).

  Zalecana przerwa jest bardzo istotnym elementem całego procesu mycia. W tym czasie pozostawiony środek chemiczny rozpoczyna odrywanie cząsteczek brudu od lakieru, zmiękcza go i skutecznie przygotowuje do dalszego mycia.

  Po odłożeniu pistoletu pianownicy na swoje miejsce wracamy do panelu sterującego uzupełniamy go żądaną przez nas kwotą i kontynuujemy mycie.

 2. Wciskamy przycisk nr 2 (MYCIE ZASADNICZE).
  Podnosimy pistolet z lancą znajdujący się po tej samej stronie co panel, wciskamy spust i ciepłą zmiękczoną wodą z wysokim ciśnieniem i środkiem chemicznym z odległości ok. 10-15 cm zaczynając od dachu, skrupulatnie usuwamy wcześniej naniesioną pianę. Bardzo ważne jest utrzymywanie zalecanej odległości pistoletu od karoserii oraz dokładne mycie wszystkich zakamarków.
 3. Po dokładnym usunięciu piany wraz ze zmiękczonym brudem możemy przystąpić do płukania samochodu wciskając przycisk nr 3 (SPŁUKIWANIE). Używając czystej zimnej wody pod wysokim ciśnieniem pozbywamy się pozostałości środków chemicznych. Zalecana odległość lancy od samochodu to ok. 30-50 cm.
 4. Następnie wciskamy przycisk 4 (WOSKOWANIE) i z odległości ok. 30-50 cm nanosimy wosk polimerowy, który nadaje blasku, nabłyszcza, konserwuje i perfekcyjnie zabezpiecza karoserie. Dodatkowo poprawia efektywność pracy wycieraczek szyb podczas opadów deszczu i powoduje łatwe spływanie wody z lakieru oraz pomaga łatwiej usuwać brud przy następnym myciu.
 5. Po nałożeniu wosku wciskamy przycisk nr 5 (OSUSZANIE/NABŁYSZCZANIE) i z odległości ok. 30-50 cm spłukujemy dokładnie wodą zmiękczoną i zdemineralizowaną, naniesiony wcześniej wosk pozostawiając tylko jego cienką niewidzialną warstwę, która nabłyszczania i zabezpiecza lakier przed blaknięciem i promieniowaniem UV. Uprzedzamy, iż struktura wosku nakładanego metodą „natryskową na zimno” bezwzględnie wymaga tej operacji.

  Niestety, niektórzy nasi klienci kończą mycie nałożeniem wosku i tak pozostawiają auto, aż do wyschnięcia. Zdecydowanie odradzamy takie postępowanie, ponieważ na karoserii mogą pojawić się plamy, które będą kwalifikowały samochód do ponownego mycia.

  OSUSZANIE/NABŁYSZCZANIE jest jednym z ważniejszych etapów mycia każdego mycia, ponieważ korzystamy tu ze zdemineralizowanej wody w procesie osmozy o bardzo małej przewodności (przewodność poniżej 4 µS/cm- woda do produkcji leków to ok. 3 µS/cm - taka ciekawostka). Tak uzdatniona woda nie pozostawia zacieków i nie wymaga dodatkowego usuwania jej z samochodu. Dlatego powinien być to program, którym kończymy każde mycie bez względu na to, jaką wcześniejszą metodą myliśmy nasze auto (często w ramach oszczędności nasi klienci omijają wcześniejsze programy). Pozwoli to uzyskać znakomity efekt lśniącego lakieru bez wcześniejszego wycierania go do sucha, a na karoserii nie pozostaną plamy charakterystyczne dla wysychającej twardej wody.

  Warto zwrócić uwagę na skrupulatne wypłukanie lusterek i wszelkich małych szczelin z których często po wyschnięciu karoserii często wypływa jeszcze woda i pozostałości z wcześniejszego procesu mycia pozostawiając uporczywe zacieki.

INFORMACJA DODATKOWA

Informujemy, iż zastosowanie się do powyższej instrukcji przyniesie najlepszy efekt mycia, jaki jest do osiągnięcia bez użycia szczotki. Jednak przy bardzo mocnych i intensywnych zabrudzeniach to może nie wystarczać i brud może okazać się trudny do usunięcia. Dlatego w takich wypadkach zalecamy skorzystanie ze stanowiska wyposażonego w szczotkę z miękkim delikatnym włosiem i oczywiście postępowanie zgodnie z instrukcją mycia w celu uniknięcia uszkodzeń lakieru.

Korzystamy tylko z certyfikowanych środków chemicznych najwyższej jakości, które są całkowicie bezpieczne dla lakieru. Zastosowanie mocniejszego produktu, tylko po to, żeby za wszelką cenę usunąć zanieczyszczenia w sposób bezdotykowy, byłoby jak najbardziej możliwe. Jednak każdy mocniejszy produkt mógłby spowodować nieodwracalne uszkodzenia lakieru, oraz innych elementów karoserii.

OSTRZEŻENIE !!!

Z uwagi na bardzo wysokie ciśnienie wody tj. powyżej 150 Bar. Uprzejmie prosimy o zastosowanie się do instrukcji i zalecanych odległości pistoletu ciśnieniowego od karoserii. Zbyt bliski kontakt może powodować stałe uszkodzenia lakieru oraz wszelkich elementów nadwozia(szczególnie gumowych uszczelek szyb)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej

wpisz
numer
telefonu

- Zapoznałam/em się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa moich danych osobowych i wyrażam zgodę na ich przetwarzanie w celach marketingowych przez X-carwash. Wiem, że podanie danych osobowych jest dobrowolne oraz zostałem poinformowany, że mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania ich, a także prawo do sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych (w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE)."